Gamykla “SPARTA”

Dar spėjome aplankyti apleistą Vilniuje “Spartos” gamyklą, Švitrigailos gatvėje. AB “Sparta” ilgiausiai veikianti lengvosios pramonės įmonė Lietuvoje. Gamykla “Sparta” gamino apatinį trikotažą bei kojines.

Pastatas veikė nuo 1963 m. 2019 m. įmonė persikėlė į kitą pastatą ir šis liko dalinai apleistas. Kodėl dalinai, nes pagrindinis pastatas, cechas vis dar yra naudojamas, jame veikia signalizacija, todėl patys stengėmės kuo tyliau ir nepastebimiau apsižvalgyti esančioje teritorijoje.

Oras ne pats geriausias, ką tik po stiprios liūties. Tvora šlapia, slidi, aplink gyvenami namai, lojantys šunys. Baisu, kad niekas nepamatytų. Perlipę aukštą tvorą apsižvalgėme ar nieko aplink nėra ir pradėjome savo “ekskursiją”.

Sandeliuose prikrauta įvairių dėžių, siūlų ir kitų rakandų, reikalingų siuvimams. Gaila, kad visa tai žmonės paliko ir nesusirinko… Kai kurios patalpos gerokai apleistos ir gerokai paliestos gamtos, žmogaus… Viskas išvartyta, apsilupę. Kas keisčiausia, tai radome nemažai būstinių su įvairiomis karinėmis priemonėmis. Panašu į slėptuves karo metui. Jose gausu visko – vaistų, virvių, dujokaukių ir t.t. To mes visiškai nesitikėjome rasti ir likome gerokai nustebę.

Žodžiu, tai liks tik mūsų atsiminimuose, nes pastatas jau nugriautas ir jo vietoje išdygs technologijų miestelis.

PERŽVELKITE NUOTRAUKAS IR SUSIPAŽINKITE SU CECHU IŠ ARČIAU 🙂

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *